Strona główna » Historia firmy
Kategorie
Systemy płatności
 • PayU
 • PayPal
 • Paynow
Kontakt
 • SEBIT Sebastian Berezowski
 • SEBIT Sebastian Berezowski
  Lutynia, Wróblowicka 4
  Wpis do ewidencji: 1441/00
  NIP: 913-146-20-36

 • E-mail:biuro@sebit24.pl
 • Telefon570 572 631
  606 83 46 70
 • Godziny działania sklepuPon - Pt: 7.00-17.00, Sobota 9-13

Historia firmy


W 2003 roku świeżo upieczony absolwent Politechniki Wrocławskiej inż. Sebastian Berezowski postanowił spróbować swoich sił w prowadzeniu małego handlu towarami na allegro. Tak powstała mała firma bez nazwy obracająca na początku towarami w bardzo małym zakresie, głównie obudowami do komputerów.


Zysk okazał się na tyle zaskakujący, że w 2004 roku właściciel firmy postanowił zrezygnować z pracy jako informatyk i zacząć swój własny biznes samodzielnie. Tak powstała mała firemka znajdująca się w przerobionym garażu. Nieduży metraż na sklepik około 8m2 do tego magazyn 15m2 i 5000zł na towar.


W 2005 roku nawiązana została współpraca z dystrybutorem marki Tracer i A4Tech co pozwoliło zwiększyć obroty i wprowadzić wiele nowych akcesorii komputerowych. Dzięki kredytom kupieckim obroty z roku na roku były podwajane. Niestety brak finansowania zewnętrznego bardzo ograniczał rozwój firmy, ale inwestowanie w większości przypadków w towar, który miał zapotrzebowanie pozwolił na wprowadzanie innych marek do oferty.


W 2007 roku nastąpił remont małego budynku i zwiększony został metraż do 58m2. Firma otrzymała wówczas oficjalnie nazwę SEBIT oraz nowy wizerunek.


Zdjęcia 2007-2009

altaltalt
altaltalt

alt


W 2008 roku zaczęliśmy raczkować na rynku materiałów biurowych. Mając kilku stałych odbiorców udało się uzyskać obroty, które zostały zauważone przez większych dostawców dzięki czemu staliśmy się dystrybutorem marki Titanum, DpCraft czy Letack.

Utrzymanie cen na niskim poziomie zaowocowało zainteresowaniem współpracą bardzo dużych firm (niestety nie możemy napisać jakich z uwagi na tajemnicę handlową) w regionie zatrudniających w większości przypadków więcej niż 200 pracowników.


W 2009 roku przekroczony został próg 1.000.000 zł obrotu co przy zainwestowanych 5000zł w 2004 roku, braku większego zagęszczenie odbiorców (firma znajduje się w miejscowości do 1000 mieszkańców) jest osiągnięciem dosyć znacznym w handlu. Wprowadzanie towarów na allegro oraz utworzenie półprofesjonalnego sklepu internetowego pod adresem www.lutynia,pl wyprowadziło firmę z handlu lokalnego. Praktycznie od 2010 roku większość obrotu generują firmy znajdujące się w całej Polsce, lokalna sprzedaż to około 20% obrotu.

Lata 2010 - 2012 pozwoliło nawiązać współpracę z jeszcze większą ilością odbiorców niż łącznie w latach poprzednich. Pośrednio odbyło się to dzięki znacznym inwestycjom rządu na Euro2012.

W 2013 roku firma została przeniesiona do innego budynku o powierzchni handlowej 120m2 co pozwoliło na utworzenie dosyć dużej przestrzeni handlowej. Zaczęliśmy inwestować w zabawki, artykuły szkolne, artykuły kreatywne. Rozwinęliśmy dział serwisu sprzętu IT.Ciągły rozwój firmy to dostosowanie się do zapotrzebowania rynku w zależności od pory roku, zmian zainteresowania konkretnymi dobrami.

Lata 2018-2020 to bardzo duży wzrost sprzedaży na portalu Allegro.pl po wprowadzeniu programu SMART. Niestety dla sprzedawców wiązało się to z podwyższeniem opłat za korzystanie z serwisu (niekoniecznie podwyższenie prowizji, doszły dodatkowe opłaty, które sprzedawca musiał ponieść aby być w czołówce sprzedażowej). Dawniej na Allegro oraz na sklepie internetowym oferowaliśmy identyczne ceny, obecnie ceny na sebit24.pl są niższe, a w niektórych przypadkach znacznie niższe. Można także wspomnieć o promocjach, które nie opłaca nam się tworzyć na Allegro z uwagi na duże prawdopobobieństwo dopłacenia to transakcji. Allegro obecnie tak podwyższyło swoje opłaty, że koszt ich obsługi w 2020 wzrósł o 100% (!!) w stosunku do 2019 roku.

Pamiętaj - jak kupujesz na Allegro to hasło "ALLEGEDROGO" wcale nie jest wymysłem! Różnice w cenach mogą wynieść 10-20% na niekorzyść naszego sklepu na Allegro!

Pozdrawiamy
Zespół firmy SEBIT
Przejdź do strony głównej